PSY

Odpowiednia wiedza i świadomość pozwala wcześnie zauważyć zmiany zachowania u Waszego pupila. Dzięki temu, możemy wspólnie osiągnąć szybki sukces terapeutyczny, a zwierzak szybko będzie się cieszył dobrym zdrowiem.
Wraz z pojawieniem się szczeniaka w Waszym domu nasuwa się wiele pytań dotyczących odpowiedniego żywienia, pielęgnacji, spacerów i przede wszystkim profilaktyki nowego członka rodziny. Już od pierwszego dnia niezwykle ważna jest właściwa opieka nad psiakiem. Kierując się tą myślą, przygotowaliśmy program, który jest wyjątkowo pomocny w zapewnieniu szczeniakowi odpowiedniej profilaktyki w pierwszych miesiącach jego życia.

Dlaczego profilaktyka szczeniąt jest taka ważna?

Psi maluch ma bardzo słabo wykształcony system odpornościowy. W związku z tym jest bardzo podatny na zarażanie się chorobami zakaźnymi. Najbardziej niebezpieczne dla jego zdrowia w tym okresie są choroby wirusowe, na przykład nosówka, parwowiroza czy wirusowe zapalenie wątroby.

We współczesnej medycynie brakuje skutecznych leków przeciwwirusowych i jedynym sposobem uchronienia zwierzęcia przed chorobą jest szczepienie. Wirusy są wydalane ze śliną, moczem i kałem chorych psów. Szczenię, ciekawe świata, wącha i liże wszystko wokół siebie i tym sposobem łatwo może ulec zakażeniu.

Leczenie chorób wirusowych jest trudne, kosztowne i nie zawsze prowadzi do szczęśliwego finału. Na przykład w przypadku nosówki, nawet jeśli wydaje się, że szczeniak jest wyleczony mogą nastąpić komplikacje w postaci padaczki ponosówkowej.

Ważnym elementem profilaktyki w okresie szczenięcym jest również regularne odrobaczanie. Pies zarażony glistnicą lub tasiemczycą ma duże problemy z trawieniem i częste biegunki. Silna inwazja pasożytnicza może prowadzić do rachityzmu, czyli choroby powodującej skrzywienie i rozmiękanie kości. Groźne także dla ludzi, zwłaszcza dla dzieci, są larwy wydalane przez zarażonego psa, które mogą wywołać tzw. syndrom larwy wędrującej.

Dzięki odpowiedniej profilaktyce można cieszyć się prawidłowym dorastaniem szczenięcia. W trakcie trwania Programu Szczeniak dowiecie się czego można się spodziewać i jak uniknąć pewnych problemów ze zdrowiem psa. Jednym słowem jak odpowiedzialnie zadbać o jego prawidłowy rozwój.

Program Szczeniak przedstawia się następująco:6-7 tydzień życia psa:
 • badanie kliniczne - podczas pierwszej wizyty lekarz w naszej przychodni założy książeczkę zdrowia psa oraz udzieli Państwu cennych wskazówek dotyczących żywienia, pielęgnacji oraz ewentualnego szkolenia
 • odrobaczenie - UWAGA: Rozpoczynamy odrobaczenie po skończeniu 2 tygodnia życiai od czwartego tygodnia życia kontynuujemy odrobaczanie szczeniaka do 6 miesiąca życia. W tym czasie wykonujemy odrobaczanie raz na miesiąc, następnie raz na 3 miesiące.   
 • I szczepienie przeciwko nosówce i parwowirozie
 • profilaktyka przeciwko ektopasożytom - pchły, kleszcze

9-10 tydzień życia psa:
 • badanie kontrolne
 • odrobaczenie
 • II szczepienie przeciwko nosówce, parwowirozie, zakaźnemu zapaleniu wątroby, parainfluenzie

12-13 tydzień życia psa:
 •  badanie kontrolne
 •  odrobaczenie
 •  III szczepienie przeciwko nosówce, parwowirozie, zakaźnemu zapaleniu wątroby, parainfluenzie

od 16 tygodnia życia psa:
 • szczepienie przeciwko wściekliźnie

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przygotowanym przez naszych lekarzy Programie Szczeniak.

Numer telefonu kierujący do naszych lekarzy:
32 247 12 08
Po okresie szczenięcym następuje najlepszy okres w życiu psa i właściciela. Pies jest pełen energii, skory do zabaw, jest już wychowany i silnie związany z domownikami. Jednym słowem czerpiemy wiele satysfakcji z jego obecności.

Dopiero kłopoty zdrowotne naszego pupila przypominają nam o tym, że jego młodość mija szybciej niż nasza. Warto więc bacznie obserwować stan zdrowia psa, pamiętając o tym, że ma on znacznie wyższy próg bólowy i inaczej manifestuje ból.  Dlatego też, gdy zauważymy niepokojące objawy bardzo ważna jest szybka reakcja. Wówczas możecie liczyć na naszą wiedzę i doświadczenie.

Aby zadbać o dobry stan zdrowia naszego pupila zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas programem profilaktyki, który powstał z myślą o dorosłych psach.

Program profilaktyki dorosłego psa obejmuje:
 •  szczepienie przeciwko chorobom zakaźnym - zalecane raz w roku
 •  szczepienie przeciwko wściekliźnie zgodnie z obowiązującymi przepisami -
   raz w roku
 •  profilaktyka przeciw ektopasożytom - pchły, kleszcze –  raz w miesiącu w
   sezonie
 •  wiosenno-letnim – pies alergik przez cały rok
 •  odrobaczanie raz na trzy miesiące
   
Jeżeli zaobserwujecie jakiekolwiek niepokojące zmiany w zachowaniu swojego pupila, prosimy, nie zwlekajcie z wizytą u lekarza weterynarii.

Numer telefonu kierujący do naszych lekarzy:
32 247 12 08
Opieka geriatryczna to coś więcej niż pusty slogan. Pierwszą rzeczą, którą należy ustalić
z lekarzem weterynarii jest to - kiedy moje zwierzę osiąga jesień swojego życia? Trzeba pamiętać, że każde zwierzę jest inne i jego wiek w dużej mierze zależy od wielu czynników, między innymi od uwarunkowań genetycznych poszczególnej rasy, żywienia czy wielkości psa.

Uważamy, że niezwykle ważne jest promowanie opieki prewencyjnej, szczególnie u starszych psów. Starość nie jest chorobą – to naturalny proces, który przynosi różnorodne zmiany, mogące wpływać na jakość życia Waszego pupila.

Kierując się doświadczeniem oraz niezbędną wiedzą przygotowaliśmy szereg badań okresowych w ramach opracowanego przez nas programu opieki geriatrycznej przeznaczonego dla psów seniorów.

Program opieki geriatrycznej psa obejmuje:

 •  okresowe badanie krwi  - raz w roku
 •  okresowe badanie moczu - raz w roku
 •  w razie potrzeby badanie funkcjonowania trzustki
 •  badanie poziomu hormonów tarczycy
 •  szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym – zalecane raz na 3 lata
 •  szczepienie przeciwko wściekliźnie zgodnie z obowiązującymi przepisami – 
   należy je przeprowadzić raz w roku
 •  odrobaczenie – minimum 2 razy w roku
 •  profilaktyka przeciwko ektopasożytom - pchły, kleszcze
 •  kontrola wykrytych schorzeń

Jeżeli zauważycie jakiekolwiek zmiany w zachowaniu swojego pupila, nie odkładajcie wizyty u lekarza weterynarii. Proces chorobowy toczący się w organizmie psa postępuje szybciej niż u człowieka. Wcześnie wykryte schorzenie zwiększa szanse na szybszy powrót do zdrowia Waszego ulubieńca.

Numer telefonu kierujący do naszych lekarzy:
32 247 12 08

AKTUALNOŚCI

Pragniemy poinformować, iż wprowadzamy nową metodę płat więcej >>
PsyPsy
KotyKoty
Mali pacjenciMali pacjenci